ORGANISMI PUHASTAMINE

Toitumine ja organismi puhastamine on  kogu keha terveks  olemise alus, siis oleme pidanud vajalikuks tegeleda selle valdkonna nõustamisega. Kasutatakse tervisliku toitumise nõustamist, varjatud toiduainete talumatuse diagnoosimist ja organismi puhastamist toidulisandeid, kaaniravi, taimeravi ja  homöopaatiat abiks võttes.

Paljudes kultuurides ja religioonides on au sees paastud ja ranged dieedi, ikka eesmärgiga keha puhastada. Saame määrata palju erinevaid analüüse, täpsustamaks organismi tegelikku biokeemilist seisundit.

Tänapäeval on võimalik saata  uriini, verd ja juukseid erinevatesse laboratooriumitesse (Saksamaa, Prantsusmaa, Moskva), määramaks varjatud toiduainete talumatust ja raskemetalli ühendite seisu organismis. Sobimatute toiduainete poolt põhjustatud immunoloogiline reaktsioon võib olla osaliselt või täielikult paljude terviseprobleemide põhjustajaks. Toidutalumatuse tekkepõhjused ei ole veel päris lõplikult selged, kuid tõenäoliselt tuleb neid otsida immuunsüsteemi häiretest, mida omakorda põhjustavad mitmesugused teised tegurid, samuti keskkonna saastatus ja inimeste kokkupuude kahjulike keemiliste ühenditega. Väliskeskkonnast tulenevad saasteained, nagu kemikaalid (olmekeemia), sigaretisuits, heitgaasid, ravimid ja raskemetallid (plii, alumiinium, elavhõbe) omavad tõsist mürgistavat toimet.

 Varjatud toiduainete talumatusest räägib akadeemiline meditsiin üha enam ja tänapäevastes uuringutes on leitud, et mitmete raskete ravimatute haiguste põhjuseks on mürgiste ainevahetusjääkide toime organismi normaalsele talitlusele ja organite tervisele. Antud isikule sobimatute toiduainete pideval söömisel tekib mürgistusseisund, millele lisandub veel keskkonna saastatusega saadav raskemetalliühendite, olmekeemia, E-ainete  ja amalgaam hambaplommide toksiline toime. Peamiseks jääkainete allikaks on ikkagi põhiliselt meie igapäevane mittetervislik  toit, kus on rohkesti küllastunud rasvhappeid, rafineeritud toitu ja suhkrut. Toit võib sisaldada taimemürke (pestitsiide), loomad, linnud kelle liha sööme, võivad saanud olla ravimeid ja kasvuhormoone ning igas valmistoidus on  lisaaineid e E-aineid.

Mingi hetkeni suudab organism ennast ise puhastada ja olenevalt  organismi tugevusest, ühel hetkel hakkavad mürgised jääkained kehas ladestuma. Tekib ummistus, mille sümptomiteks on peavalu, väsimus, depressioon, tursed, unehäired, halb jume, naha probleemid, seedehäired ja liigeste probleemid. Enamasti väljendub probleem erituselundite (neerud, maks, seedetrakt, nahk ja hingamiselundid)  töös. Kuhjunud toksiinid kahjustavad veelgi ülekoormatud erituselundeid ja takistavad nende normaalset tööd . Tekib suletud ring, kust välja pääseda ilma organismi puhastamata pole võimalik. Samas, kui erituselundid ei saa normaalselt töötada ja keha puhastada, hakkab kannatama hormonaalsüsteem ja närvisüsteem. Viimastes uuringutes on leitud, et mõnede raskete  närvisüsteemi haiguste
(Parkinsoni tõbi, Autism, laste hüperaktiivsus, epilepsia jpt)  põhjused võivadki siin peituda.  Viimane rahvusvaheline ,, Steliori,, konverents  Tartus (2007), kus esinejateks olid arstid ja professorid  Euroopast,  tegid ettekandeid just sellest  valdkonnast. (www.stelior.ee)

Keha puhastamiseks kasutatakse homöopaatia kaasaegset vormi e homotoksikoloogiat (Saksa firma Feel ).
See teadusharu võtab haigust kui loomulikku kaitsereaktsiooni haigusttekitavate toksiinide (mürkide) vastu. Sellisteks kaitsereaktsioonideks on palavik, valu, iiveldus, tursed, nahalööve, nõrkus ja põletik. Homotoksikoloogias on välja töötatud kindlad ainete kompleksid, mis koosnevad mitmetest taimsetest ja mineraalsetest komponentidest väga  erinevates lahjendustes. Kõik komponendid täiendavad teineteist ja on suunatud lisaravina konkreetse haiguse vastu., aktiveerides organismi enda kaitsemehhanisme, mis neutraliseerivad toksiinide mõju organismile.  Eriti head tulemust on saavutatud krooniliste haiguste lisaravina, hingamisteede haiguste korral, reumaatiliste haiguste raviks, trauma järgsete seisundite raviks, tasakaalu-  ja seedehäirete puhul.

Nendel preparaatidel on väga vähe kõrvaltoimeid ja võib edukalt kasutada koos teiste ravimitega, mida tavaliselt on kroonilisele haigele mitmeid samaaegselt  määratud.

Homotoksikoloogilised preparaadid pole kallid ja neil pole üldjuhul vastunäidustusi.

Kunagi pole hilja alustada oma keha sisemise suurpuhastusega ja enda  heaks midagi head ära teha.